Dnes je 26. februára a meniny má Viktor

Cestovateľské topánky BauBax

30. augusta 2019

Sedemmíľové čižmy poznáme iba z rozprávky, ale že by existovalo čosi ako cestovateľské topánky, to zrejme väčšina z nás doteraz nevedela. Alebo?

Cieľovou skupinou mladej značky BauBax sú všetci, ktorí často cestujú. Zameriava sa preto na ľahké a praktické kusy oblečenia, podľa možnosti z materiálov, priateľských k životnému prostrediu. Po úspechu s cestovateľskou bundou a cestovateľskými nohavicami sa na Kickstarteri objavil ich najnovší artikel –  cestovateľské topánky.

Pohodlné cestovanie

V roku 2015, rovnako ako teraz, na start-upovej platforme Kickstarter prezentovala spoločnosť BauBax svoj prvý produkt – najlepšiu cestovateľskú bundu na svete. Okrem toho, že ide o pohodlný kus oblečenia, je bunda vybavená všetkým, čo cestovateľ ku komfortu potrebuje. Prvá verzia disponovala 15 pridanými funkciami. Druhá ich má 25, vrátane všitého vankúša, relaxačnej masky na oči, rukavíc, prikrývky, fľaše, podložky pod nohy, pera a 12 vreciek, ktoré slúžia ako organizér. Vyrobená z kvalitného priedušného materiálu a v 4 variantoch ašpiruje na revolučnú inováciu v cestovateľskom svete.

Po úspešnom predaji (250 tisíc kusov do 150 krajín za necelé 4 roky)  pribudlik bunde aj najlepšie cestovateľské nohavice. Extra ľahké, nekrčivé, flexibilné, a napríklad aj vode a škvrnám odolné, vyrobené len z prírodných materiálov. Aj tie sa zakrátko stali hitom, ba dokonca najpodporovanejšími nohavicami v histórii crowdfundingu. Dnes ich možno dostať v 4 pánskych a 4 dámskych variantoch.

Ľahké ako pierko

Reč je samozrejme o cestovateľských topánkach, ktoré nás pre svoje zloženie zaujali najviac. Topánočky sú vyrobené z kokosu, prírodného latexu, merino vlny a bambusu. Zdrobnenina je v tomto prípade namieste už aj preto, že sú skutočne ľahké a príjemné na dotyk.

Podrážka je zložená z prírodného latexu vyplneného kokosovým vláknom. Prírodný latex sa postará nohám o komfort, ktorý v BauBaxe prirovnávajú ku komfortu vysoko kvalitného matraca. S potrebným odpružením a súčasne dostatočne spevnená. Stielku tvorí vrstva merino vlny z austrálskych oviec, chovaných v dôstojných podmienkach. Možno ich pokojne nosiť aj naboso, bez obáv zo zápachu. Zvršok je ušitý z bambusového úpletu. Ľahkého, jemného a trvácneho. Noha sa v topánke nepotí, pretože bambus je primerane priedušný. Hoci je ľahká, dokáže podrážka priľnúť k povrchu podľa potreby.

Podobne ako nohavice, aj topánky sú vode a škvrnám odolné, v 3 štýloch pre pánov aj pre dámy – elegantné (dresy), športové (loungy) a maximálne priedušné (brezy). S elastickými šnúrkami, ktoré nie je potrebné rozväzovať alebo bez šnúrok.

Kvalitné materiály by mali byť zárukou dlhej životnosti, čo však ukáže samozrejme až čas. Predpredaj na Kickstarteri začal len tento mesiac.

Zdroj:
www.kickstarter.com
www.baubax.com

Titulné foto:
Pixabayzobraziť dalšie