Dnes je 23. apríla a meniny má Vojtech

Iónová zubná kefka – Soladey

18. apríla 2018

Čo by ste povedali na to, keby ste už nikdy nemuseli použiť zubnú pastu a vaše zuby by boli čisté a zdravé aj bez nej? Vďaka iónovej zubnej kefke je to možné.

Prvá kefka s unikátnou iónovou technológiou bola vyvinutá už v 80. rokoch 20.storočia. Za jej  objavením stojí japonský vedec Dr. Yoshinori Nakagawa. Názov kefky vznikol ako zloženina slova „solar“ a „dental“. V súčasnosti je na trhu tretia generácia týchto kefiek – J3X a používajú ju milióny ľudí po celom svete. Aj napriek potrvdeným pozitívnym účinkom, sa jej venuje pomerne malá pozornosť zo strany dentálnych špecialistov a stredísk.

Zdroj: www.studiobalance.dk

Jedinečné zloženie aj technológia

V rukoväti kefky Soladey je zabudovaná titanoxidová tyčinka (polovodič), ktorá sa aktivuje pôsobením svetla z akéhokoľvek zdroja (žiarivka, žiarovka, denné svetlo…). Súčasťou rukoväte je aj solárny panel a tenký kovový plátok. Pri čistení s ním prichádzajú do kontaktu vaše navlhčené prsty. Takto sa vytvorí uzavretý obvod, v ktorom prebieha iónová reakcia. UV žiarenie sa v kefke premieňa na záporne nabité ióny. Tie sa uvoľňujú z kefky na povrch zubnej skloviny a priťahujú kladné ióny (vodík z kyseliny v zubnom povlaku na vašich zuboch). Opačný náboj na hlavici kefky pritiahne rovnako baktérie, spôsobujúce povlak a kaz, z medzizubného priestoru. Kyselina v ústach sa neutralizuje, zubný povlak je rozložený a vaše zuby sú čistejšie a zdravšie. Nepotrebujete žiadnu pastu a ak predsa len trváte na pocite sviežosti, odporúča sa použiť prírodnú ústnu vodu.

Zdroj: www.newatlas.com

Výhody používania iónovej kefky

Celý proces čistenia kefkou Soladey je celkom prírodný. Využíva základné poznatky o fyzikálnych procesoch a celkom eliminuje použitie chemických prostriedkov. Funkčnou zložkou je len svetlo a voda. Pri dlhodobom a pravidelnom používaní kefky dochádza ku zníženiu priľnavosti zubného povlaku k zubom. Postupne sa zo zubnej skloviny odstraňuje aj žlté sfarbenie zubov od kávy, čaju či tabaku. Kefka má tak zároveň bieliaci účinok. Presnejšie, obnovuje prirodzenú belosť zubov. Zníženie množstva baktérii chráni zuby pred vznikom ďalších zubných kazov. Bonusom je aj finančná úspora, keďže viac nemusíte investovať do zubnej pasty a ďalších dentálnych pomôcok.

Kefka Soladey je aj ekologická

Ďalšou pridanou hodnotou kefky je jej environmentálny dopad. Na kefke sa totiž mení iba jej nasadzovacia hlavica, ktorá je recyklovateľná. Nemusíte vyhadzovať celú kefku, stačí ak si raz za 3 mesiace kúpite novú hlavicu. Okrem toho, že šetrí prírodu je dokonalou spoločníčkou pri cestovaní. Použiť ju môžete doslova kedykoľvek a kdekoľvek.

Kefka je dostupná v štyroch typoch, podobne ako štandardné kefky – medium pre dospelých a deti od 7 rokov, soft – pre ľudí s citlivými ďasnami, tapered – ako náhrada soft s predĺženými štetinkami  a child – pre deti do 7 rokov.

Ak vás iónová kefka zaujala, nájdete o nej ďalšie informácie napríklad na stránke www.soladey-eco.com, ale aj recenzie a reakcie užívateľov na rôznych internetových portáloch.

Zdroj:
www.holistic-healing-information.com
www.soladey.sk
www.top-fashion.sk

Titulné foto:
Pexels

 zobraziť dalšie