Dnes je 26. januára a meniny má Tamara

Kefka značky Curaprox je ekologická

10. januára 2018

Curaprox, na Slovensku najznámejšia značka zubných kefiek. Svojich zákazníkov si získala vďaka jednoduchému dizajnu a hravej farebnosti štetiniek, ale mnoho ľudí nevie, že Curaprox je ekologická.

Curaprox a „Mind the gap“

Švajčiarska značka Curaprox, ktorá vo svete rozširuje poznatky o zdravej starostlivosti o ústnu hygienu prezentuje ďaleko viac než len svieži dych a zdravé zuby v každom veku. Majiteľ a generálny riaditeľ spoločnosti, Ueli Breitschmid hovorí o troch hlavných poslaniach spoločnosti v znení „Mind the gap“. „Mind the gap“, čiže priestor medzi metrom a nástupišťom, metaforicky predstavuje tri tipy nevedomosti v starostlivosti o ústnu hygienu.

Mind the gap, slogan Curaprox kefiek

Ako dopomáha projekt Ekovír značke Curaprox byť ekologická ? 

Kolokefka od Ekovíru

Curaprox vymyslel a stvoril projekt Ekovír, ktorý začal kefky recyklovať. Keď si prinesiete starú kefku do akejkoľvek predajne Curaprox Smile shop, odseknete jej hlavičku a odnesiete si zľavu 5 centov na nákup novej kefky.

Curaprox kefky sú vyrobené výhradne z plastu, čo im veľmi dobrý goodwill nerobí. Ekovír venuje pozornosť aj problémom recyklácie a triedenie odpadov na Slovensku. Keďže sú kefky ťažko zrecyklovateľné projektom Kolokefka chce podporiť know how v triedení odpadu a pre slovenské školy vyrába z použitých kefiek koše na ich triedenie.

Koše na recyklovanie, ktoré Curaprox vyrába zo svojich kefiek

Redizajn kefiek Curaprox

Od januára 2017 sa Ekovír v spolupráci s centrálou Curaprox snažia redizajnovať kefku v projekte s názvom Curaprox Goes Green . V zmysle Curaprox je zelená chcú vyrábať kefky z výhradne obnoviteľných zdrojov, z ktorých sa po použití vyrobia iné produkty alebo sa rozložia samé.

Curaprox kefky sú vyrobené výlučne z plastu

Kancel bez koša

Ako prvý nápad prišiel Ekovír s projektom Kancel bez koša. Projekt spočíva v minimalizácií odpadu v kanceláriách. Ak sa chce do projektu zapojiť aj vaša firma, všetky ďalšie informácie nájdete na stránke https://ekovir.sk/

Facebook kampaň na projekt Kolokefka

Zdroj: https://ekovir.sk/
https://www.curaprox.com/sk-sk

Zdroj fotiek: https://ekovir.sk/zobraziť dalšie