Dnes je 26. februára a meniny má Viktor

SLOVAKIA GOING ZERO WASTE 2019

26. februára 2019

Najväčšia slovenská konferencia o živote bez odpadu sa uskutoční 7. apríla 2019 v Bratislave. Moderovať ju bude Slávka Halčáková a tešiť sa môžete aj na Adelu Vinczeovú a jej talk show o bezodpadovosti.

Siedmeho apríla sa v Bratislave po druhýkrát uskutoční celodenná konferencia o živote bez odpadu „Slovakia Going Zero Waste“, ktorá má za cieľ nasmerovať Slovensko k udržateľnejšiemu spôsobu fungovania a zníženiu množstva vyprodukovaného odpadu. Konferencia je určená pre širokú verejnosť, zástupcov firiem, samosprávy aj tvorcov legislatívy o odpadoch.

Pláže v rôznych kútoch sveta sú často pokryté hrubou vrstvou plastového odpadu, ktorý sa sem vyplaví z mora.
Zdroj: Precious Plastic.

Na konferencii vystúpi 12 rečníkov v štyroch tematických blokoch, ktoré predstavujú celkový prierez problematikou: od širších súvislostí vrátane klimatickej zmeny, cez prechod k cirkulárnej ekonomike, až po príklady z praxe, ako sa prechod k bezodpadovosti dá uskutočniť. Počas dlhých prestávok bude pre účastníkov pripravených 6 moderovaných diskusií, viacero workshopov, možnosti bezobalových nákupov a ďalšieho programu. Podujatie bude moderovať Slávka Halčáková.

Po celodennom programe bude nasledovať večerná afterparty. Na nej sa návštevníci okrem hudobného programu môžu tešiť na obľúbenú talk show Adely Vinczeovej, ktorá bude na tému bezodpadovosti debatovať s tromi hosťami.

Konferencia bude prebiehať v Starej tržnici v Bratislave.

Tirsa van der Laan, koordinátorka holandskej spoločnosti Precious Plastic, sa pri príprave konferencie vyjadrila takto:

Považujem za dôležité stretávať sa, aby človek cítil, že pred veľkou úlohou, ako je prechod k bezodpadovosti nestojí sám, ale je súčasťou väčšieho hnutia. Pomôže vám to pochopiť, že to, čo robíte má dosah a dodá vám to energiu v novom smerovaní vytrvať.

Iniciatíva Precious Plastic sa za šesť rokov rozšírila z Holandska do celého sveta.
Zdroj: Precious Plastic

Text: Slovakia Going Zero Waste / Zuzana Jánošíková

Ďalšie informácie: zero-waste.sk, info@zero-waste.sk, +421 914 128 143 (Silvia Yoder)

 zobraziť dalšie