Dnes je 19. januára a meniny má Drahomíra/Mário

Samočistiace akvárium EcoQube

17. decembra 2017

Ocenia ho milovníci akvaristiky, ale aj všetci, ktorí majú radi spojenie pekného s funkčným a navyše ekologickým. Predstavujeme vám stolový ekosystém EcoQube.

Hlavnou myšlienkou projektu EcoQube je hľadanie takých spôsobov inovácie, ktoré sú v súlade s prírodou. Zakladatelia spoločnosti Aqua Design Innovations, Kevin Liang a Eric Suen, ktorí sú zároveň autormi projektu, na svojej stránke prezrádzajú, že za svoju misiu považujú, prepojiť ľudí so životným prostredím. Ich príspevkom k zmenám, ktoré sa týkajú nášho prístupu k obmedzeným zdrojom vody a potravy, je práve stolové akvárium EcoQube.

Pestovanie bazalky nikdy nebolo zábavnejšie.
Zdroj: www.getecoqube.com

EcoQube akvárium je akvaponický systém, ktorý umožňuje zlúčenie pestovania plodín a chovania vodných živočíchov. V prípade akvária ide o zlúčenie pestovania byliniek, bytových rastlín a kvetov a chovania rybičiek. Rastlinky, umiestnené nad akváriom čistia vodu v ňom a udržiavajú pre rybky zdravé prostredie. EcoQube predstavuje trvalo udržateľný, na údržbu nenáročný ekosystém. V akváriu nie je potrebné meniť vodu ani nahrádzať filter. Stačí pravidelne kŕmiť rybky a dolievať prirodzene odparenú vodu, zhruba každé dva až päť týždňov.

EcoQube predstavuje trvalo udržateľný, na údržbu nenáročný ekosystém.
Zdroj: www.getecoqube.com

Ide v podstate o recyklačný systém, v ktorom ryby produkujú živiny pre rastliny, rastúce na povrchu. Akvárium je vybavené špeciálnym filtrom, vyvinutým tak, aby účinne distribuoval vodu do koreňov rastlín. Odpad, ktorý produkujú ryby, ostáva teda v akváriu, aby vyživil rastliny, pokiaľ vyrastú.

Akvaponické systémy dokážu vypestovať plodiny o 30 až 40 percent rýchlejšie, než klasické poľnohospodárske technlógie.
Zdroj: www.getecoqube.com

Akvaponický systém je v súčasnosti považovaný za jednu z metód trvalo udržateľného spôsobu pestovania rastlín. Kevin Liang a Eric Suen sú presvedčení, že akvapónia je budúcnosťou organického farmárčenia. Pomocou tejto technológie je možné, vypestovať rastliny o 30 až 50 percent rýchlejšie, než klasickým spôsobom. Akvapónia si zároveň vyžaduje omnoho menej priestoru a až o 90 percent menej vody.

Mini bylinková záhradka a akvárium v jednom, na vašom stole.
Zdroj: www.getecoqube.com

EcoQube je projekt, ktorý chce ľuďom priblížiť akvaponické systémy a unikátnu symbiózu medzi živočíšnym svetom, svetom rastlín a tým naším. Vďaka akváriám EcoQube sa môže stať akvapónia súčasťou nášho každodenného života.

Dokonalá symbióza.
Zdroj: www.getecoqube.com

Zdroj:
www.getecoqube.com

Titulné foto:
Flickr – Aquarium by chrishlki9



zobraziť dalšie