Dnes je 29. mája a meniny má Vilma

Najkrajšia dovolenka na Slovensku

14. júna 2020

Inšpirujme sa navzájom a spoznávajme spolu krásy Slovenska! Vyhlasujeme letnú foto súťaž.

Hovorí sa, že šustrove deti chodia bosé. Platí to pre mnohých z nás aj v prípade cestovania po našej domovine. Hoci všetci vieme, že naša vlasť je krásna a ukrýva mnohé klenoty či už prírodné, alebo historické, ruku na srdce – keď príde čas letných dovoleniek, často radšej vycestujeme inam. Lákajú nás destinácie pri mori či exotika. Pritom na Slovensku máme toho tak veľa na spoznávanie. Množstvo prírodných krás, národných parkov, vodopádov, prírodných jazier, ľahšie či ťažšie dostupných turistických chodníkov i malebných miest a mestečiek. Poviete si, veď tie najznámejšie poznáme. To však neznamená, že sme už videli naozaj všetko, čo na Slovensku stojí za to vidieť. Preto sme sa rozhodli, že sa vzájomne budeme inšpirovať a vyhlásili sme LETNÚ FOTO SÚŤAŽ VEDOMÉ.

Posielajte nám vaše fotografie z menej známych krásnych a zaujímavých miest na Slovensku, ktoré vám učarovali a odporúčate ich vidieť aj ostatným. Nezabudnite uviesť presné miesto, odkiaľ fotografia pochádza a uvítame aj stručný popis miesta a okolia. Fotografie v rozlíšení minimálne 1920 px na šírku posielajte na redakcia@vedome.org do 20. júna 2020. Tie najlepšie fotky zverejníme vo fotočlánku.

Veríme, že spolu sa nám podarí ponúknuť tie najlepšie dovolenkové inšpirácie. Tešíme sa na najukrytejšie poklady našej krásnej malej krajiny.

Titulné foto: Roman Benický, Štiavnicke tajchy, región Banská Štiavnicazobraziť dalšie