Dnes je 22. oktobra a meniny má Sergej

Plastová hrozba na Slovensku

8. júna 2019

Problém plastov vo vode sa netýka len ďalekých oceánov. Majú už na svedomí aj obete na Slovensku. Správa o zadusenej labuti na Štrkoveckom jazere v Bratislave obletela internet.

Bežecká komunita adidas Runners Bratislava reaguje na správu o zadusenej labuti. Bežci vyčistili okolie Štrkoveckého jazera a upozorňujú na plastovú hrozbu.

Nie je to tak dávno, čo sa v médiách objavila veľmi smutná informácia o krásnej a obľúbenej labuti, ktorá našla na brehu Štrkoveckého jazera plast a tým sa následne začala dusiť. Bohužiaľ, plast sa jej nepodarilo z tela vydáviť a napokon aj zomrela. Iba deň pred zadusením sa jej vyliahli mláďatá, ktoré prišli o mamu.

Foto:FB/Štrkovecké jazero

Komunita adidas Runners Bratislava sa preto rozhodla zakročiť a zorganizovala špeciálny beh, ktorým chcela upozorniť v rámci aktivácie Run for The Oceans na to, že plastová hrozba je naozaj celosvetová a netýka sa iba oceánov a vzdialených krajín, ale aj nášho okolia. Behu sa zúčastnilo 60 bežcov, ktorí bežali z Tyršovho nábrežia priamo na Štrkovecké jazero, kde im boli rozdané eko plastové sáčky a spoločne zozbierali 6 120 l odpadu – najmä plasty, plechovky, ale aj rôzne iné nečistoty.

Labutí samček sa o mláďatká vzorne stará.
Foto: FB/ Martin Chren – starosta Ružinova

Komunita adidas Runners Bratislava chce v čistení pokračovať. Ďalšie zbieranie odpadkov sa uskutoční už vo štvrtok. Viac informácii nájdete v aplikácii Runtastic alebo priamo vo Facebookovej skupine adidas Runners Bratislava.

Zdroj: Seesame, Alexandra Strapákovázobraziť dalšie