Dnes je 22. oktobra a meniny má Sergej

Recyklujeme radosť – projekt, ktorý pomáha deťom v núdzi

25. novembra 2018

Tri príbehy, dve zbierky, jedny Vianoce. Čím viac dáš, tým viac sa Ti vráti je mottom zbierky RECYKLUJEME RADOSŤ. Pomôžme spolu spraviť deťom na Vianoce radosť.

RECYKLUJEME RADOSŤ je dobročinný projekt, ktorý organizuje RESONANCE.

Zbierka darčekov

Kedysi bývalo celkom bežné posúvať si oblečenie, hračky a čokoľvek v rodine a medzi známymi. Dnes máme všetkého na každom rohu hojne a niektorí z nás necítia núdzu, naopak, bojujeme s prebytkom. To ešte neznamená, že je hanbou darovať používanú vec, či takú vec prijať s radosťou. Naopak, hanbou je zahadzovať veci, ktoré sú ešte použiteľné. Projekt RECYKLUJEME RADOSŤ  sa snaží pripomínať, že nie je dobré ani ekologické a dokonca ani výchovné kupovať viac, než potrebujeme, len za to, že sú Vianoce, len za to, že na to máme, len za to, že sa nám to páči…

Preto sme sa pred štyrmi rokmi rozhodli zorganizovať prvú zbierku vianočných darčekov pod názvom RECYKLUJEME RADOSŤ. Je určená deťom, ktorých rodičia sa ocitli v núdzi a nemôžu pre svoje ratolesti zabezpečiť často ani nevyhnutné veci ako je oblečenie či strava, nieto ešte darčeky. Preto sa každoročne snažíme sprostredkovať takýmto rodinám radosť v tom najcitlivejšom čase roka, akým sú Vianoce. Zbierka zároveň ponúka riešenie na zbytočné plytvanie a zahadzovanie vecí, ktoré už nepotrebujeme, sú však funkčné a niekomu inému ešte dobre poslúžia a spravia mu radosť. Často sa stretávame s tým, že ľudia, ktorí do zbierky darčekov prispejú vecami po svojich deťoch sa vyslovene tešia, že tie veci môžu „ďalej žiť“ a priniesť iným deťom a ich rodičom radosť a šťastie. Určite je to príjemnejšie, než nepotrebné veci skladovať, nedajbože vyhadzovať.

Zbierka darčekov RECYKLUJEME RADOSŤ prebieha do 19. decembra 2018, aby sme darčeky stihli distribuovať. Zbierame to, čo nepotrebujete, ale je stále funkčné, nepokazené a nie veľmi poškodené: hračky, knihy, elektroniku, školské a športové potreby, oblečenie, biižutériu, kozmetiku (neotvorenú). Prosím, nekupujte nič nové, ale ak máte doma niečo, čo ste ešte ani nestihli otvoriť a myslíte si, že to ani neotvoríte, môžete nám to venovať. Z hygienických dôvodov neprijímame plyšové hračky. Viac info tu.

Finančná zbierka

Tak ako aj po minulé roky, aj tento sa snažíme vyzbierať finančnú čiastku, ktorou prispejeme na pomoc zdravotne znevýhodneným deťom. Prispieť môžete akoukoľvek sumou na účet OZ Podaj mi ruku, ktoré finančnú čiastku prerozdelí rovným dielom medzi tri rodiny, ktorým by sme tento rok radi pomohli zvládnuť zdravotné ťažkosti ich detí o čosi ľahšie. Do poznámky pre prijímateľa uveďte RECYKLUJEME RADOSŤ.

SK95 0900 0000 0050 5957 8627

Tri príbehy

Ninka
Ninka sa narodila predčasne v 33 tt., vážila 950 gramov. Po narodení nastali tráviace komplikácie, lekári čakali najhoršie, ale našťastie na 5. deň začala prijímať stravu a pomaly priberať. Odvtedy ubehlo 7 rokov. Má za sebou 5 operácií, v prvom roku jej bola stanovená diagnóza DMO – spastická kvadruparéza. Prešla neskutočným množstvom rehabilitácií, od malička cvičí Vojtovu metódu, potom bobath koncept, therasuit. Chodí na kone a plávať podľa možností a zdravotného stavu. Týždenne cvičí bobath v Hlohovci. Z Ninky je od septembra prváčka, integrovaná v bežnej základnej škole, kde chodí veľmi rada. Ninka je veľmi rozumná. Sedí sama, prejde s pomocou, ale jej hlavným spoločníkom je jej vozíček. Rehabilitácie bude potrebovať celý život, a tak bude vďačná za každú pomoc, ktorá jej pomáha posunúť sa o krok ďalej a veríme, že raz tie kroky spraví aj bez pomoci, aj keď s pomocou barličiek. Príspevok jej rodičia použijú na pravidelné rehabilitácie v centre „Ja sám“ v Hlohovci a na hipoterapie v Modranke.
Za každú pomoc zo srdca ďakujú jej rodičia.

Peťko
Peťko potrebuje rehabilitáciu, má zostavený špeciálny plán v Adeli Centre v Piešťanoch. Denne tam absolvuje terapiu kyslíkom, magnetom, manuálnu terapiu, masáž a dvojhodinové cvičenie. Alternatívne chodí do Maďarska do Sopronu na špeciálnu magnetoterapiu spojenú s cvičením a masážou. Obe rehabilitácie sú finančne mimoriadne nákladné a pre bežného človeka sú žiaľ absolútne nereálne. Budeme vďační za každý príspevok. Sami tieto sumy totiž nedokážeme utiahnuť. Peťkov zdravotný stav však závisí od špeciálnej rehabilitácie a tak sa mu snažíme dopriať jej čo najviac. Ďakujeme za Vašu pomoc. Rodičia.

Danielko
Daniel sa narodil predčasne v 27 týždni a vážil 900 g. S diagnózou DMO má už Daniel za sebou operáciu Ulzibat v Kladne. Teraz ho čaká operácia klenby nožičiek. V Brne bude mať po operácii 2 mesiace sadry a potom nás čakajú rehabilitačné pobyty, ktoré samozrejme nie sú hradené poisťovňou, takže máme pred sebou obrovské výdavky, ktoré nie sme schopní pokryť sami. Žiaľ, sme odkázaní na pomoc iných. Úprimne ďakujeme všetkým za každú pomoc. Rodičia.

Pre bližšie info nás prosím kontaktujte na resonance@resonance.sk.

 

Titulné foto: Viscious Speed, Pixabay

Ilustračné foto: Pixabayzobraziť dalšie