Dnes je 21. novembra a meniny má Elvíra

Zabudnite na baliacu fóliu – je tu pre vás Beeˈs wrap

31. marca 2018

Zdravá a plnohodnotná desiata, môže byť aj zdravo a ekologicky zabalená. Sympatický baliaci papier  Beeˈs wrap je už dlhšie dostupný aj na našom trhu.

Fólia naša každodenná

„A svišť ju potom balil do fólie…“ – možno si ešte mnohí pamätáte (nebolo to zas tak dávno) na túto vetu z reklamného spotu na čokoládu Milka. A možno si na ňu spomeniete napríklad vtedy, keď zas raz odmotávate z rolky plastikovej fólie, aby ste do nej zabalili nachystané občerstvenie či prikryli misu so šalátom, putujúcu do chladničky. S troškou nadhľadu možno povedať, že z väčšiny z nás sa dnes stali vyššie uvedené svište, ktoré ustavične balia čosi do fólie. A vôbec to nemusia byť len potraviny.

Zdroj: www.autobody-review.com 

Áno, je to rýchle a áno, aj praktické. No je tiež všeobecne známe, že plast obsahuje množstvo chemických látok, ktoré nášmu zdraviu určite neprospievajú, a inak to nie je ani v prípade baliacej fólie, z ktorej sa môžu škodlivé látky uvoľňovať priamo do nášho jedla. Na šťastie pre nás a pre naše životné prostredie alternatíva je na svete! A dokonca je už dostupná aj na slovenskom trhu.

Zdroj: www.pinterest.com

Zdravý a kompostovateľný

Beeˈs wrap nie je klasický voskový papier, ale organická bavlna napustená včelím voskom, organickým jojóbovým olejom a živicou stromov. Jojóbový olej a včelí vosk sú známe svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami. Ako súčasť obalového materiálu preto napomáhajú udržať zabalené potraviny čerstvé.

Zdroj: www.pinterest.com

Beeˈs wrap je umývateľný, dá sa teda použiť viackrát. A keď vám doslúži v domácnosti ešte stále môže byť užitočný vo vašej záhrade. Beeˈs wrap môžete pokojne vyhodiť do  kompostu, v ktorom sa bez zvyšku rozloží.Krásne a jednoduché riešenie pre všetkých vášnivých „baličov“ a „skladovateľov“ potravín, ktoré je nielen zdravé, ale rovnako ekologicky zodpovedné.

Zdroj: www.pinterest.com

Ako Beeˈs wrap funguje? Stačí ho len zahriať rukami, čím následne zmäkne a možno ho tvarovať do požadovanej podoby. Po zabalení zas, naopak, stvrdne a chráni, čo doň zabalíte.

Mäso nie

Ako však hovorí anglická fráza – „there is always a catch“ („vždy je tu nejaký háčik“) – v prípade tohto baliaceho materiálu spočíva v tom, že by nemal prísť do priameho kontaktu s mäsom. Sme však presvedčení, že na jeho príťažlivosti ako zdravej alternatívy plastu, to nič nemení.

Zdroj:
www.nymag.com
www.beeswrap.com
Titulné foto:
Pixabay by umsiedlungen

 

 



zobraziť dalšie