Dnes je 17. februára a meniny má Miloslava

FESTÍK – zelený festival pre deti

22. mája 2018

Najveselší detský festival „Festík“ bude zážitkom pre všetkých členov rodiny! Počas dvoch dní ponúkne okrem hudobno-divadelných vystúpení aj tanečné animácie a gymnastiku pre deti, kreatívne, športové, environmentálne a edukačné aktivity. 

Už tento víkend môžete na jednom mieste vidieť hudobné vystúpenia obľúbených interpretov vašich detí, zabaviť sa na bohatých sprievodných aktivitách a zároveň sa dozvedieť množstvo zaujímavých a užitočných informácií. Pozývame vás na najveselší zelený festival pre deti.

Vyspovedali sme ambasádorku „Festíka“ Katarínu Šebestovú z organizátorskej agentúry Evency.

Prečo ste sa rozhodli zorganizovať Festík?

Našou hlavnou motiváciou bolo zistenie, že v okolí Bratislavy neexistuje zábavné kultúrno-športové podujatie, ktoré by združovalo umelcov tvoriacich pre deti a kde by deti pod holým nebom mohli zažiť atmosféru veľkého detského festivalu. Existuje niekoľko podujatí v menšom rozsahu, náš festival bude ale výnimočný tým, že sa našim malým, väčším aj dospelým návštevníkom budeme snažiť ponúknuť rozmanité aktivity – kreatívne, športové, edukačné aj environmentálne – a zároveň aj hudobno-zábavné vystúpenia ich obľúbených interpretov počas dvoch nabitých dní, na jednom mieste.

Na čo všetko sa môžu návštevníci počas dvoch dní festivalu tešiť ?

Najmä najmenších určite poteší, že na jednom mieste stretnú všetkých obľúbených hudobníkov, ktorí tvoria pre nich. Spievankovo, Miro Jaroš, Smejko a Tanculienka, Paci Pac, Baby Band, či Hanička a Murko si pre ne chystajú krásne vystúpenia. Rozosmeje ich aj Divadlo Haaf, Šašo Fifo, zaujímavá isto bude i tanečná show La Portella, či trenažér pre odrážadlá. Väčším deťom FESTÍK ponúkne napríklad bungee trampolíny alebo elektroautíčka. Mysleli sme, samozrejme, aj na rodičov. Nielenže tam budeme mať prebaľovaciu zónu, aj v programe si prídu na svoje. Zaujímavý bude napríklad workshop o vzdelávaní a vývoji motoriky detí, ale tiež beseda s logopedičkou, či rozhovory s odborníkmi o dôležitosti čítania. A kdeže sme „zelený“ festival, nebudú chýbať ani semináre o triedení odpadu a kompostovaní.

Čím je Festík špecifický v porovnaní s inými obdobnými podujatiami ?

FESTÍK je určite iný napríklad svojou rozlohou a komplexnosťou. Na ploche viac ako 25 tisíc štvorcových metrov ponúkneme fantastický program, ktorý bude veselý, ale aj edukačný. Trúfame si stať sa najveselším festivalom, zameriavame sa na zážitok pre deti, pre teenagerov aj dospelých návštevníkov a zároveň na skvelý servis pre všetkých. Nie je to jednoduchá úloha, naopak, skôr náročná výzva, ale na festivale pracuje tím skúsených ľudí, čo je najlepšia záruka úspechu.

Celé podujatie je organizované v súlade s ekologickým správaním. Ako sa vaša snaha primäť návštevníkov myslieť na životné prostredie premietne do konkrétneho zabezpečenia na mieste.

Uvedomujeme si, že žijeme v dobe, keď treba myslieť aj na životné prostredie a od mala deti podprahovo vzdelávať v tejto oblasti. FESTÍK bude mať vynikajúce jedlo podávané na kompostovateľnom riade. V areáli budú všade prítomné „zelené riešenia“ odpadu a budeme mať na túto tému aj workshopy. Vrámci stanovišťa RESONANCE si deti budú môcť prevetrať svoje vedomosti v triedení odpadu a oboznámiť sa s prírodnými zdrojmi energie a vzápätí si nové vedomosti preveriť v miniteste. Oddýchnuť si po výdatných športových aktivitách budú môcť aj v tvorivej ekodielničke, kde si budú vyrábať dekoratívne predmety z recyklovaných materiálov.zobraziť dalšie